SEBASTIAN ZAWADZKI


Gatunki muzyczne: chillout eksperymentalna instrumentalna jazz klasyczna świeża krew muzyka filmowa

  POPROŚ O DOSTĘP: 694 811 118
  lub wyślij nam wiadomość ze strony kontakt

  SEBASTIAN ZAWADZKI

  Playlista w wybranymi nagraniami
  Polski kompozytor, pianista, mieszkający obecnie w Kopenhadze. Jest rozpoznawalny dzięki różnorodnym kompozycjom w obrębie wielu stylów, gatunków, i kombinacji muzycznych, zawsze zachowując własny, oryginalny styl oraz ciekawości do przecierania nowych, nieznanych szlaków. Komponuje zarówno na zespoły kameralne, orkiestry, zespoły jazzowe, jak i na solowe instrumenty. Często również sam wykonuje swoją muzykę na fortepianie, bądź dyryguje. Ma na swoim koncie kilka autorskich płyt, trasy koncertowe po Europie, współpracę z kompozytorami filmowymi, muzykami jazzowymi oraz własną muzykę napisaną do kilku filmów. Sebastian studiował fortepian i kompozycję na akademiach muzycznych w Odense (Musikkonservatorium), Krakowie (Akademia Muzyczna) oraz w Kopenhadze (Rytmisk Konservatorium). Studiował także kompozycję filmową w Filmskole w Kopenhadze oraz podczas "ASCAP Film scoring workshops with Richards Bellis" w Los Angeles.

  Urodzony 14 października 1991 w Toruniu, absolwent Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Toruniu I oraz II stopnia na fortepianie, licencjat ukończył z wyróżnieniem w Konserwatorium im. Carla Nielsena w Odense (Dania). 

  Studiował również w Krakowie oraz w Kopenhadze. Trzykrotny stypendysta Marszałka Województwa Kujawsko–Pomorskiego, w ramach stypendium artystycznego. W szkole muzycznej uczył się gry na fortepianie klasycznym. Obdarzony słuchem absolutnym od najmłodszych lat próbował swoich sił jako kompozytor.

  W 2011 roku występował m.in w Parlamencie Europejskim w Brukseli z zespołem Ania Rybacka Quintet, na festiwalach Jazzowych, m.in. Sopot Molo Jazz Festival, z zespołem Sebastian Zawadzki Trio, oraz na Novum Jazz Festival w Łomży. W maju 2012 roku razem z zespołem Tone Raw wygrał stypendium w ramach „Jazzowego debiutu fonograficznego” organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Płyta ukazała się nakładem toruńskiej wytwórni SOS Muisc. W kwietniu 2012 z zespołem Jazzpocalypse udał się na eliminacje konkursu European Jazz Contest do Sieny. Zespół przeszedł eliminacje, i we wrześniu 2012 roku wystąpił w finale konkursu, wygrywając go, Sebastian otrzymał również nagrodę indywidualną. Zespół nagra w 2014 roku płytę dla włoskiej wytwórni Jazz Collection. Sebastian uczestniczył również w projekcie Young Musicians Play Europe w 2012 roku, z którym występował w Warszawie, Rzymie oraz Hadze w 2012 roku.

  Na początku 2013 roku ukazała się płyta tria Zawadzki/Praśniewski/Wośko o nazwie "TAGE" zarejestrowana w Odense w grudniu 2011, a wydana na początku 2013 roku nakładem Multikulti Project. 
  Sebastian pomyślnie przeszedł dwuetapowe eliminacje do projektu JM Jazz World Orchestra 2013, orkiestry składającej się z muzyków z całego świata, z którą odbył trasę koncertową po Belgii, Francji oraz Niemczech, orkiestrą dyrygował Frank'a Vaganée, znakomity aranżer, dyrygent i muzyk, lider Brussels Jazz Orchestra.
  W lipcu 2013 Sebastian Nagrał swoją pierwszą solową płytę "Luminescence" w studiu Recpublica w Lubrzy. Jest to pierwsza z płyt wydanych dla wytwórni Fortune Records. 
  Współpracował m.in z Bartkiem Chajdeckim, dla którego nagrał muzykę do filmu "Chce się żyć" w reżyserii Macieja Pieprzycy. Film zdobył najważniejsze nagrody na festiwalach filmowych w Montrealu i Gdyni. Nagrywał również Muzykę do filmu "Powstanie Warszawskie" (reż. Jan Komasa). Jako kompozytor również tworzy w swoim domowym studiu.

  • Nagrody i wyróżnienie indywidualne na konkursie Novum Jazz Festival 2009
  • Grand Prix dla Indywidualności Jazzowej na Novum Jazz Festival 2011
  • Druga Nagroda na Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych I Bluesowych 2011 w Gdyni
  • Druga Nagroda Indywidualna w kategorii bez limitu wiekowego na Tarnów Jazz Contest 2011
  • Wyróżnienie indywidualne na Jazz Juniors 2011 w Krakowie
  • Stypendium na wydanie płyty z zespołem Tone Raw w ramach konkursu "Jazzowy debiut fonograficzny" organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca
  • Grand Prix oraz wyróżnienie indywidualne na konkursie European Jazz Contest 2012 w Rzymie
  • Film "Chce się żyć" w reż. Macieja Pieprzycy, do którego Sebastian nagrywał muzykę Bartka Chajdeckiego, zdobył nagrody na festiwalach filmowych w Montrealu oraz w Gdyni
  • Koncert na skrzypce i orkiestre smyczkowa (komp. Sebastian Zawadzki 2016) otrzymal 2 nagrode na konkursie kompozytorskim w ramach II Violin International Festival w Toruniu
  • Film ''Nu vandrer livet'' z autorska muzyka Sebastiana zostaje wyświetlony na festiwalu Cannes Film Festival 2106
  • Pierwsze miejsce na konkursie Transatlantyk Instant Composition w trakcie Transatlantyk Film Festival 2016 w Łódzi
  • wybrany spośród 400 zgłoszeń do wzięcia udziału jako jeden z 12 uczestników w "ASCAP Film Scoring Workshops 2016 with Richard Bellis" w Los Angeles
  • dyrygowanie własną kompozycję do filmu w Newman Scoring Stage w FOX Studios w Los Angeles w ramach warsztatów "ASCAP Film Scoring Workshops 2016 with Richard Bellis" w Los Angeles

  CZERWIE
  CZERWIE
  PLED ZEPCHLIM
  PLED ZEPCHLIM
  SZTYWNY PAL AZJI
  SZTYWNY PAL AZJI