DUBSKA

Playlista w wybranymi nagraniami
Zachęcamy do rezerwacji występów na: festiwale i inne imprezy plenerowe jak dni miast, juwenalia oraz eventy firmowe i okolicznościowe: agencja@powsinoga.com | (0048) 694 811 118 | Gwarantujemy nie tylko pełną obsługę promotorsko-producencką, ale też "to coś" czego nie zaoferują inni... Z chęcią rozwiejemy wszelkie wątpliwości!   
 
Dubska to ośmioosobowa reggae orkiestra, która powstała w 1999 roku w Bydgoszczy. Muzycy garściami czerpią z tradycji, ale doskonale potrafią przełożyć ją na współczesny język muzyczny. Rytmy muzyki reggae przeplatają się tu z pulsującym funkiem, afrobeatem i hiphopem, a doświadczony, ośmioosobowy skład potrafi każdego zarazić energią. Atmosfera ich kompozycji dobrze koresponduje z pozytywnym przekazem ujętym w przykuwających uwagę tekstach wokalisty Dymitra „Dymolla” Czabańskiego. Jest w nich i duch rebelii, i umiłowanie do natury, a mottem zespołu mogłoby być zdanie zawarte w otwierającym ostatni album utworze, które brzmi „Most niech połączy nas, zbudowany z muzyki”.
 
W 2005 roku nagrali pierwszą płytę pt. „Dubska”, w efekcie której trafili na Przystanek Woodstock i Ostróda Reggae Festiwal. Pochodzący z niej „Raj” był letnim przebojem Radia Bis. Rok później powrócili z albumem „Avokado”, rozpoczynając trwający do dziś styl autoprodukcji we własnym Madżonga Studio. Piosenka tytułowa zauważona została przez Program III PR i zaznaczyła się wielotygodniową obecnością na liście przebojów. 2007 to występy w Polsce i Rosji z Gerbertem Moralesem, wokalistą Jah Division – pionierów reggae w Rosji. Owocem tej współpracy był wspólny album „Dubska Division”. „Jedziemy tam” to stworzony przez nich oficjalny hymn Ostróda Reggae Festival 2014. W 2015 roku nakładem Polskiego Radia ukazał się owoc współpracy z producentem Olo Mothashipp – album „Ulicami”. Poszerzał dotychczasową formułę zespołu o nowe źródła – współczesną elektronikę i alternatywny pop. Trzy lata później Dubska podsumowali swoją dotychczasową działalność dwupłytowym albumem „Bajki i legendy”. 20 lat tworzenia świętowali z fanami specjalnym koncertem z wieloma gośćmi na Ostróda Reggae Festival 2019.
 
Natomiast najbowasza płyta pr. „BDG Roots Rockers” to już ich 8. album, który ukazał się w roku 2021. 
 
Posłuchaj sobie DUBSKA na SPOTIFY

SEBASTIAN ZAWADZKI
SEBASTIAN ZAWADZKI
JAZZPOSPOLITA
JAZZPOSPOLITA
CZERWIE
CZERWIE