SOYKA


Gatunki muzyczne: jazz kraina łagodności one man band poezja śpiewana pop

POPROŚ O DOSTĘP: 694 811 118
lub wyślij nam wiadomość ze strony kontakt

SOYKA

Playlista w wybranymi nagraniami
Śpiewak, instrumentalista, kompozytor – już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom. Wypracował swój własny język muzyczny przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. Posiada na koncie dziesiątki autorskich pieśni lecz trudno pominąć fakt, że skomponował muzykę do wielu wierszy poetów polskich i ...nie tylko.

Podczas koncertów więc można usłyszeć pieśni do słów Agnieszki Osieckiej z albumu „Tylko brać...Osiecka znana i nieznana”, klasyki Czesława Niemena z wydanej niedawno monografii „W hołdzie Mistrzowi”, w sąsiedztwie takich szlagierów jak „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja”. Nie zabraknie pieśni napisanych do wierszy polskich i nie tylko poetów („Allegro ma non troppo” W. Szymborskiej, „Który skrzywdziłeś...” Cz. Miłosza, „Nim przyjdzie wiosna” J. Iwaszkiewicza, sonety W. Shakespeare’a).

Oprócz recitali solowych przy akompaniamencie fortepianu, Stanisław występuje z zespołem o nazwie Soyka Kwintet Plus. Towarzyszą mu: Przemek Greger na gitarze elektrycznej i akustycznej, Marcin Lamch na kontrabasie, syn Kuba na perkusji, Zbyszek Uhuru Brysiak na instrumentach perkusyjnych oraz Antoni Gralak na trąbce. 

Soyka Kwintet Plus stanowi bogatą i niebywale ciekawą paletę kolorystyczną a jazzowe temperamenty i kompetencje wyzwalają podczas nagrań i w czasie koncertów tę unikalną moc muzyki improwizowanej. Warto wybrać się na koncert Soyki bo to zupełne tak, jakbyśmy na jakiś czas znaleźli się w innym wymiarze, pełnym piękna i dobrych emocji, które tylko on potrafi z taką lekkością wywołać w swojej publiczności.


HANG EM HIGH
HANG EM HIGH
CZERWIE
CZERWIE
MILOOPA
MILOOPA
SZTYWNY PAL AZJI
SZTYWNY PAL AZJI
SEBASTIAN ZAWADZKI
SEBASTIAN ZAWADZKI
CHORZY
CHORZY
LAO CHE
LAO CHE
BRODACZE LIVE ACT
BRODACZE LIVE ACT