SEBASTIAN ZAWADZKI


Gatunki muzyczne: chillout eksperymentalna instrumentalna jazz klasyczna świeża krew muzyka filmowa

  POPROŚ O DOSTĘP: 694 811 118
  lub wyślij nam wiadomość ze strony kontakt

  SEBASTIAN ZAWADZKI

  Playlista w wybranymi nagraniami
  Polski kompozytor, pianista, mieszkający obecnie w Kopenhadze. Jest rozpoznawalny dzięki różnorodnym kompozycjom w obrębie wielu stylów, gatunków, i kombinacji muzycznych, zawsze zachowując własny, oryginalny styl oraz ciekawości do przecierania nowych, nieznanych szlaków. Komponuje zarówno na zespoły kameralne, orkiestry, zespoły jazzowe, jak i na solowe instrumenty. Często również sam wykonuje swoją muzykę na fortepianie, bądź dyryguje. Ma na swoim koncie kilka autorskich płyt, trasy koncertowe po Europie, współpracę z kompozytorami filmowymi, muzykami jazzowymi oraz własną muzykę napisaną do kilku filmów. Sebastian studiował fortepian i kompozycję na akademiach muzycznych w Odense (Musikkonservatorium), Krakowie (Akademia Muzyczna) oraz w Kopenhadze (Rytmisk Konservatorium). Studiował także kompozycję filmową w Filmskole w Kopenhadze oraz podczas "ASCAP Film scoring workshops with Richards Bellis" w Los Angeles.

  Urodzony 14 października 1991 w Toruniu, absolwent Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Toruniu I oraz II stopnia na fortepianie, licencjat ukończył z wyróżnieniem w Konserwatorium im. Carla Nielsena w Odense (Dania). 

  Studiował również w Krakowie oraz w Kopenhadze. Trzykrotny stypendysta Marszałka Województwa Kujawsko–Pomorskiego, w ramach stypendium artystycznego. W szkole muzycznej uczył się gry na fortepianie klasycznym. Obdarzony słuchem absolutnym od najmłodszych lat próbował swoich sił jako kompozytor.

  W 2011 roku występował m.in w Parlamencie Europejskim w Brukseli z zespołem Ania Rybacka Quintet, na festiwalach Jazzowych, m.in. Sopot Molo Jazz Festival, z zespołem Sebastian Zawadzki Trio, oraz na Novum Jazz Festival w Łomży. W maju 2012 roku razem z zespołem Tone Raw wygrał stypendium w ramach „Jazzowego debiutu fonograficznego” organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Płyta ukazała się nakładem toruńskiej wytwórni SOS Muisc. W kwietniu 2012 z zespołem Jazzpocalypse udał się na eliminacje konkursu European Jazz Contest do Sieny. Zespół przeszedł eliminacje, i we wrześniu 2012 roku wystąpił w finale konkursu, wygrywając go, Sebastian otrzymał również nagrodę indywidualną. Zespół nagra w 2014 roku płytę dla włoskiej wytwórni Jazz Collection. Sebastian uczestniczył również w projekcie Young Musicians Play Europe w 2012 roku, z którym występował w Warszawie, Rzymie oraz Hadze w 2012 roku.

  Na początku 2013 roku ukazała się płyta tria Zawadzki/Praśniewski/Wośko o nazwie "TAGE" zarejestrowana w Odense w grudniu 2011, a wydana na początku 2013 roku nakładem Multikulti Project. 
  Sebastian pomyślnie przeszedł dwuetapowe eliminacje do projektu JM Jazz World Orchestra 2013, orkiestry składającej się z muzyków z całego świata, z którą odbył trasę koncertową po Belgii, Francji oraz Niemczech, orkiestrą dyrygował Frank'a Vaganée, znakomity aranżer, dyrygent i muzyk, lider Brussels Jazz Orchestra.
  W lipcu 2013 Sebastian Nagrał swoją pierwszą solową płytę "Luminescence" w studiu Recpublica w Lubrzy. Jest to pierwsza z płyt wydanych dla wytwórni Fortune Records. 
  Współpracował m.in z Bartkiem Chajdeckim, dla którego nagrał muzykę do filmu "Chce się żyć" w reżyserii Macieja Pieprzycy. Film zdobył najważniejsze nagrody na festiwalach filmowych w Montrealu i Gdyni. Nagrywał również Muzykę do filmu "Powstanie Warszawskie" (reż. Jan Komasa). Jako kompozytor również tworzy w swoim domowym studiu.

  • Nagrody i wyróżnienie indywidualne na konkursie Novum Jazz Festival 2009
  • Grand Prix dla Indywidualności Jazzowej na Novum Jazz Festival 2011
  • Druga Nagroda na Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych I Bluesowych 2011 w Gdyni
  • Druga Nagroda Indywidualna w kategorii bez limitu wiekowego na Tarnów Jazz Contest 2011
  • Wyróżnienie indywidualne na Jazz Juniors 2011 w Krakowie
  • Stypendium na wydanie płyty z zespołem Tone Raw w ramach konkursu "Jazzowy debiut fonograficzny" organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca
  • Grand Prix oraz wyróżnienie indywidualne na konkursie European Jazz Contest 2012 w Rzymie
  • Film "Chce się żyć" w reż. Macieja Pieprzycy, do którego Sebastian nagrywał muzykę Bartka Chajdeckiego, zdobył nagrody na festiwalach filmowych w Montrealu oraz w Gdyni
  • Koncert na skrzypce i orkiestre smyczkowa (komp. Sebastian Zawadzki 2016) otrzymal 2 nagrode na konkursie kompozytorskim w ramach II Violin International Festival w Toruniu
  • Film ''Nu vandrer livet'' z autorska muzyka Sebastiana zostaje wyświetlony na festiwalu Cannes Film Festival 2106
  • Pierwsze miejsce na konkursie Transatlantyk Instant Composition w trakcie Transatlantyk Film Festival 2016 w Łódzi
  • wybrany spośród 400 zgłoszeń do wzięcia udziału jako jeden z 12 uczestników w "ASCAP Film Scoring Workshops 2016 with Richard Bellis" w Los Angeles
  • dyrygowanie własną kompozycję do filmu w Newman Scoring Stage w FOX Studios w Los Angeles w ramach warsztatów "ASCAP Film Scoring Workshops 2016 with Richard Bellis" w Los Angeles

  SZTYWNY PAL AZJI
  SZTYWNY PAL AZJI
  HANG EM HIGH
  HANG EM HIGH
  BRODACZE LIVE ACT
  BRODACZE LIVE ACT
  SOYKA
  SOYKA
  LAO CHE
  LAO CHE
  MILOOPA
  MILOOPA
  CZERWIE
  CZERWIE
  CHORZY
  CHORZY