JAZZPOSPOLITA


Gatunki muzyczne: alternatywna chillout eklektyczna elektronika instrumentalna jazz muzyka filmowa post-rock

POPROŚ O DOSTĘP: 694 811 118
lub wyślij nam wiadomość ze strony kontakt

JAZZPOSPOLITA

Playlista w wybranymi nagraniami
Grywają w Polsce i w Chinach, supportowali Bonobo, z sukcesami występowali m. in. na London Jazz Festival i Copenhagen Jazz Festival. Jazzpospolita, jeden z najbardziej cenionych polskich zespołów w kraju i za jego granicami.

Działając przez osiem lat w niezmienionym czteroosobowym składzie – gitara, bas, klawisze, perkusja – Jazzpospolita wypracowała własne, rozpoznawalne brzmienie i zdobyła liczną grupę fanów. Siłę Jazzpo – jak często o grupie mówią fani – stanowią oryginalne kompozycje, sytuujące zespół na styku jazzu, post-rocka i elektroniki. Połączenie jazzowych harmonii, rockowych brzmień i klubowej dynamiki powoduje, że Jazzpospolita zjednuje sobie zwolenników z różnych pokoleń i kręgów. Zespół z powodzeniem występuje nie tylko na klubowych koncertach, ale też na dużych festiwalach jazzowych (London Jazz Festival, Copenhagen Jazz Festival) i popowo-rockowych (Open’er, Męskie Granie). 

Na przestrzeni lat Jazzpospolita przyzwyczaiła swoich słuchaczy do stylistycznych wolt. Na nowej płycie muzycy zdecydowali się na zaproszenie gości, i to w dodatku pochodzących z odległych muzycznych światów. W dwóch utworach wystąpiły niezwykłe wokalistki i artystki – Paulina Przybysz i Novika. Tym samym charakterystyczna melodyka i płynność muzyki Jazzpo została wzbogacona o dwa oryginalne głosy, a kompozycje grupy określane kiedyś jako 'instrumentalne piosenki' stały się piosenkami z krwi i kości. 

Świat bywa zaskakujący, co potwierdza przypadek Jazzpospolitej, eklektycznej brzmieniowo grupy, która teoretycznie – mocno ukochana przez krytykę na początku kariery – powinna się przestać rozwijać i osiąść na laurach. Tymczasem wydała najlepszą płytę w dyskografii (...)." Bartek Chaciński, Polifonia, Polityka

Jak dla mnie Jazzpospolita może występować tutaj co tydzień, jeśli tylko zaoferuje to, co przyniósł chyba jeden z najlepszych koncertów w ramach Ars Cameralis, na którym w ciągu ostatnich edycji miałem okazję się pojawić." Marek Cichoń, portal Music Is

Skład:

  • Stefan Nowakowski – bas
  • Wojtek Oleksiak – perkusja
  • Michał Przerwa-Tetmajer – gitara
  • Michał Załęski – fortepian, klawisze

KONTAKT: 694 811 118


TEKNO
TEKNO
BRODACZE LIVE ACT
BRODACZE LIVE ACT
HANG EM HIGH
HANG EM HIGH
CZERWIE
CZERWIE
CHORZY
CHORZY
LAO CHE
LAO CHE
ŁĄKI ŁAN
ŁĄKI ŁAN
SOYKA
SOYKA