CHORZY

Playlista w wybranymi nagraniami
Pastisz i parodia, a do tego nieokiełznana energia sceniczna – te cechy powodują, że Artur Andrus w swej trójkowej Akademii Rozrywki coraz częściej udostępnia piosenki CHORYCH na antenę ogólnopolską. Na potrzebę selekcji szufladkowej Chorzy (do niedawna Chorzy na Odrę) przyjęli za własny styl określenie Rock Społeczny.
 

W piosence tytułowej z debiutanckiego albumu „Skończyliśmy się na Kill’em All” gościnnie wzięli udział: Stanisław Soyka, Piotr Cugowski, Piotr Banach, Piotr Gutek Gutkowski oraz Mieszko Sibilski.
 
Chorzy (zapewne z winy własnej twórczości, przywodzącej na myśl zarówno performance jak i manifest artystyczny) są szeroko eksploatowani na gruncie teatralnym, ale nie tylko, gdyż jako laureaci Lizard King Festival 2011 wpisują się w dużo szerszy nurt i świetnie radzą sobie na dużych scenach, wykorzystując doświadczenie teatralne do niecodziennej interakcji z publicznością.
 
W Krakowie zdobyli Grand Prix Festiwalu Korowód 2012, którego jedną z nagród był występ na żywo na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia ze studia im. Agnieszki Osieckiej. Mają na koncie występy na festiwalach: Międzynarodowy Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt, Międzynarodowy Toruński Festiwal Teatrów Lalek Spotkania, Zderzenie Sztuk i Kultur Sztukowanie, Jeleniogórski Międzynarodowy Festiwal Teatrów Awangardowych Pestka, Goleniowskie Spotkania Teatralne Bramat, Międzynarodowy Kampus Artystyczny Fama, Akustyczeń Festiwal Szczecin, Słupski Jesienny Przeciąg Gitarowy, The Tall Ship’s Races Szczecin i inne.

Wydali także i drugi album, w dodatku z niecodziennymi gośćmi: na płycie usłyszymy Czesława Mozila, CeZika, Krzyśka Zalewskiego i Damiana Ukeje. Na krążku nie zabrakło też orkiestry kameralnej Baltic Neopolis, niedawnego laureata nagrody Fryderyk w kategorii Album Roku - muzyka kameralna. 

Staszek Soyka, w wywiadzie dla Polskiego Radia rzekł o to tak: "(…) To co mnie najbardziej urzekło to słowo, które nosi cechy rasowej poezji. Olek Różanek posługuje się językiem prostolinijnym, potocznym, ale przy tym wszystkim zupełnie nowym, tych tekstów nie wystarczy wysłuchać raz, trzeba się w nie zagłębić, jak to w poezję (...)"

WITRYNA Z TEKSTAMI: chorzy.com

SOCIAL MEDIA: fb.com/chorzyofficial

KONTAKT: 694 811 118


Galeria zdjęćJOHN PORTER
JOHN PORTER
CZERWIE
CZERWIE
HANG EM HIGH
HANG EM HIGH
GRIBOJEDOW
GRIBOJEDOW